Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bahçelievler’de oy kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekilliği seçimleri için Bahçelievler’de oy kullandı.

Bahçelievler Kudret Saracoğlu İmam Hatip Ortaokulu’na gelen Kurtulmuş, oy kullanacağı 3041 numaralı sandıkta misyoner liderlerini ve gözlemcileri selamladı.

Kurtulmuş, yetkililere kimliğini bildirdikten sonra kulübeye giderek, “Hayırlı olsun” dedi. Zarfı kutuya attı.

Kurtulmuş, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşların günün ilk saatlerinden itibaren oy kullandığını, sandıkların olağanüstü dolu olduğunu, her ilçeden hızla benzer haberlerin geldiğini ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. BT.

Türk demokrasisinin en çok maaş alan demokrasilerden biri olduğunu belirten Kurtulmuş, “Halkımız her zaman demokrasiye, sandığa ve milli iradeye sahip çıkıyor. Dünyanın en gelişmiş demokrasileri olduğunu düşündüğümüz ülkelere kıyasla, onların daha iyi olduğunu biliyoruz. Yüzde 50’lik bir katılım olduğu zaman büyük başarı görüyoruz.” Ancak bu seçimde yüzde 90’ı geçebilecek bir katılım olacak gibi görünüyor. Bundan çok memnunuz.” değerlendirmesini yaptı.

“Demokrasi tarihine altın harflerle geçecek bir seçim olacak”

Kurtulmuş, demokraside hakem ve yargıç olduğunu, milletin kendisi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Millet konuşulanları dinler ve kararını sandıkta verir. Gelecek asrı etkileyecek bu büyük seçim, 14 Mayıs 2023 seçimi inşallah demokrasi tarihine geçecek bir seçim olur. Altın harflerle Türkiye.. Günlerce süren bu oy verme süreci umarım böyle bir fuar olur, Büyük bir coşkuyla, cümbüş gibi… Millet, dedeler, çocuklarla herkes sandığa geldi.Umarım oy verme süreci çok keyifli bir şekilde devam eder. Türkiye’nin her yerinde var.”

Oyların sayımı sırasında her sandığın başında parti yetkililerinin bulunduğunu, bu süreçte Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) görevlendirdiği kişilerin görev başında olduğunu belirten Kurtulmuş, “Umarız sonuçlar hayırlı olur. tek bir vatandaşın oyunu kaybetmeden sandıklara gidilerek en kısa sürede seçimin sonucu alınacak.Milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.Türkiye için bu tarihi dönüm noktası inşallah hep beraber hareket edeceğimiz bir seçim olur. büyük ve güçlü adımlarla ilerliyoruz.Sonuçları tüm ülkemize ve insanımıza hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu